Po kelių dienų prasidės Gavėnia. Gal pasiryžote ką nors daryti ar nedaryti per ši laikotarpį? Žinoma, šiuo laikotarpiu yra būtini visiems bendri pasiryžimai: rimtis, susikaupimas, Kristaus Kančios apmąstymas, pasninkas. Tačiau galbūt dar turite ir savų pasiryžimų?

Karolism portretas

Mano pasiryžimas

Aš pasiryžau per Gavėnią nevalgyti skanumynų. Bet ilgas laikotarpis, sunku gali būti.

Tačiau tokie pasiryžimai man atrodo yra labai naudingi. Tada, kai žinau, jog galima valgyti beveik viską ką noriu, prasideda svarstymai: "Hmm, imti ar neimti tą sausainį? O gal ne? O gal galima? Nu gerai... O gal dar vieną?.." ir panašiai. O tuo laikotarpiu, kada turiu pasiryžimą, galiu laisviau elgtis, tada kai reikia apsispręsti: "Galima ar negalima", būna atsakymas "ne" ir tada būna "rami galva" nors kartais gali būti sunku atsispirti pagundai, bet pagalvojus, kad dėl Jo, Jis suteikia stiprybės, nors gal ir ne visada pastebiu. :)

mm portretas

Aš Tau į kompaniją. ;)

Laimutė portretas

Skanumynas

Žodžiu, Karolis "sėdo" ant dietos, ane? :) Mano pasiryžimai tokie:

1. Kadangi mėsiškų valgių nevalgau KIEKVIENĄ savo gyvenimo penktadienį, o ne tik per Gavėnią, tai man tas kaip ir nelabai aktualu. Ištversiu.

2. Kas link saldumynų, niekada nekyla klausimas, "Hmm, imti ar jau ne imti?", kadangi niekada neimu, aš ta, kuri juos siūlo. Ištversiu.

3. Į septintą aukštą visą Gavėnią tik laiptais. Liftui - ne. Tobulinsiu figūrą. Ištversiu.

4. Internetui - ne, Wordui - taip. Laikraščių apžvalgą atliksiu Maximoje prie kasų. Pastangų ištverti nereiks.

5. Ugdysiu valią atsispirti visoms pagundoms. Nors ne, tik kai kurioms...:)

Šiai dienai tiek...;)

RU portretas

Dar apie pasiryžimus

Gerbiu jūsų pasiryžimus tik man įdomu, kaip pvz. susilaikymas nuo saldumynų ar neprisijungimas prie interneto padeda patirti Dievą? Kokia tų pasiryžimų vertė kelyje į Dievą?

Karolism portretas

Valia

Tokie pasiryžimai tikrai ugdo valią. Savitvarda juk yra Dvasios vaisius. Ir šiaip. Pavyzdžiui skanumynai man visada, net ir ne per pasninką atrodo kaip kažkas, dėl ko galbūt esu gundomas. Vieną kartą meldžiantis maldaknygės žodžiais, gal tai buvo pasiryžimas po Išpažinties, man įstrigo žodžiai Nenuolaidžiausiu pagundoms ir kažkaip juos prisimenu, man jie būna primenami, kai noriu ko nors skanaus... O tada jau prasideda svarstymai: "Imti ar ne?" :) Ir gal dažniau atsisakau negu paimu. O paėmimui prisigalvoju pasiteisinimų... :(

RU portretas

Pasninkas

Galbūt esu gundomas... :) Atsisakyti kažko vardan savitvardos - puiku. Esu skaičiusi tokį straipsnį, kuriame labai gražiai išdėstyti patarimai tikram pasninkui.

Laimutė portretas

Aš tai galiu...

Bent jau man, mano šių pasiryžimų vertė kelyje į Dievą yra milžiniška, žodžiais nenusakoma.

Tik tokių, rodos nereikšmingų pasiryžimų dėka, aš ir patiriu kasdienį Dievo artumą. Kaip?

Pvz. Nusikalusi lekiu laiptais į 7a., rodos žiauriai sunku. 6a. sustoju atgauti kvapo ir tuo pačiu jau keliu mintis į Dievą. :)

Internetas. Šiaip jis mano gyvenime nieko vertas, bet gundo velniškai. Atsispirti šiai pagundai yra kažkas toookio... Be Dievo įsikišimo jos neįveikčiau, o kad Jis įsikištų, turiu paprašyti.:) Toks tas ir patyrimas.

Jau vien save nugalėti, pasipriešinti banalioms kasdienėms smulkmenoms, man yra gėris. Už ką begaliniai Dievui dėkoju. O ar tai ne Dievo patirtis?

Gerai, kad man nekyla tokių klausimų, tai tada išvis Gavėnia pralėktų, be laukimo, kaip eilinis gimtadienis.:)

Suprantu, prieš Dievo meilės išraišką man, leidžiant save prikalti ant kryžiaus, mano šie pasiryžimai daugiau nei juokingi, bet...

P.S. Nuo šiandien dar ir MP3 su 287 įrašais padėjau į stalčių. Ilgam...

 Žinoma, kad ištversiu.

Vardan Jo begalinės meilės.

RU portretas

Pagundos

Kaip gali nieko vertas dalykas gundyti? (čia aš apie internetą)

Laimutė portretas

"Rafaelo"

Internetas mūsų gyvenimo dalis, bet jis tikrai nevertas mano gyvenimo, mano laiko... Pagunda...

Kaip ir "Rafaelo". Nieko vertas "maistas", bet vis tik... Ar ragavote?:)

Būtų smagu sužinoti ir jūsų, kaip suaugusio žmogaus pasiryžimus šiai Gavėniai, aišku, jei tokius turite. Nes bent jau mano, šiaip jau nieko verti... O gal?

RU portretas

Ragavau :)

Taip, internetas smarkiai įsiveržė į mūsų gyvenimus, patapdamas net gyvenimo dalimi... Beje, to paties interneto dėka mes dabar bendraujame. :) Manu, kad blogybė slypi ne internete, o mūsų pasirinkime, kokius puslapius vartau ir kiek ten užtrunku. Galbūt dėl to, kad aš užaugau be interneto, tai juo naudojuosi suaugėliškai neįdomiai. Neieškau ten pramogų. :( Bet su dideliu malonumu pasieškau informacijos mane dominančiomis temomis. Pavyzdžiui, esu prisiekusi bernardinai.lt skaitytoja. Na, kaip aš be jų?.. :/

O mano pasiryžimai... Jie susiję su malda. Tą pasiryžimą padariau šiek tiek anksčiau, bet gavėnios metu tik dar labiau "pasitempsiu"... :)

Apgalvoti pasiryžimai turės vertės. Tik svarbu, kad nepasidarytume pikti, juos įgyvendinadami. 

P.S. "Rafaelo" skonį dar prisimenu... :)

Arūnė portretas

Izaijas

Štai jūsų pasninkas baigiasi rietenomis ir muštynėmis, -
tvojate kumščiu iš visų jėgų.
O, kad šiandien jūs taip pasninkautumėte,
idant jūsų balsas būtų išgirstas aukštybėse!
Argi man prie širdies šitoks pasninkas -
diena, kai marusis nusižemina?
Kai nuleidžia savo galvą kaip nendrė,
guli apsivilkęs ašutine pelenuose?
Ar tu tai vadini pasninku,
VIEŠPAČIUI malonia diena?
Ne! Pasninkas, kokio aš noriu,
tai - nuimti neteisėtai uždėtus pančius,
atrišti jungo valkčius,
pavergtiesiems duot laisvę,
sulaužyt bet kokį jungą.
Dalytis su alkstančiu savo duona,
priglobti vargšą ir benamį,
aprengti, ką pamačius, nuogą,
neatsukti nugaros saviesiems.

Iz 58, 4-7

Kažkaip vakar skaičiau komentarus jūsų. Šiandien Dievas atvertė Bibliją šiais žodžiais, manau, kad jie čia tinka. Taigi bandau dalintis :)

bralgis portretas

Dievas atvertė

"Dievas atvertė Bibliją"

???

Nejuokink papūgų :)

Arūnė portretas

Taigi

Taigi visaip būna. :) Kodėl blogai?

bralgis portretas

Būna

Būna, būna.

Nėra tas blogai :)

Arūnė portretas

Man

Man šitą Gedas užrodęs kažkada buvo. Geriausia kai nusižiovauja. :) arba piktas.

Man tai šita patinka :)

bralgis portretas

Patinka

Patinka, nes cigaretę stambiu planu rodo? :)))

Arūnė portretas

Taip

Taip. Ir dar kelią, vandenį, žmones.

Iš tiesų tai muzika patinka, o ne video. :)

bralgis portretas

Na... Vangelis

Na... Vangelis - tai ne muzika.

Bet vairuojant - tinka :)

vilma k portretas

Burtas

:) Siūlau atlikti gavėnios "burtą". Ant vienos monetos pusės užrašyt "Tiesa", ant kitos - "Meilė''. Mest monetą ir "burtis" - ko Tavyje daugiau - teisingumo ar meilės...

Ūla portretas

Mano

O aš prisijungiau prie nevalgančiųjų ir Gavėnios metu atsisakau saldumynų ir mėsos. O tai darau valiai ugdyti. Gal ne tiek čia ir su Dievu susiję, bet vistiek... :)

vilma k portretas

Gavėnia

Jau rytoj prasideda... Galvoju dabar ką čia daryt, ko atsisakyt... :)

Justinatas portretas

Gal

O gal reiktų kaip tik kam nors įsipareigot?:)

antanas portretas

Kryžiaus kelias manyje

Visas Kryžiaus kelias vyksta manyje.

1. Viešpats Jėzus nuteisiamas mirti - išdavystė: kažkas išduoda tavo paslaptį. Patiri, kad slapta informacija perduodama sugedusio telefono principu.

2. Viešpats Jėzus paima nešti kryžių - šmeižtas ir patyčios: tavo kryžius – tai, kas nemalonu.

3. Viešpats Jėzus parpuola po kryžiumi - nepagalba: vienišumas, kai sunkią akimirką lieki be žmonių pagalbos. Arba: pagaili savęs ir nepadedi pvz., senam žmogui.

4. Viešpats Jėzus sutinka savo Motiną - neviltis, abiejų susitikusiųjų neviltis, abu žinojo, kas atsitiks: pvz., gimsti luošas ir nieko negali pakeisti nei pats, nei tavo artimi žmonės.

5. Simonas Kirėnietis padeda Viešpačiui Jėzui nešti kryžių - mūsų draugai, padedantys mums, kai to nesitikime.

6. Veronika nušluosto Viešpačiui Jėzui veidą - neviltis, visi bijo, o Veronika išdrįsta padaryti labai menką darbelį dėl atstumtojo: mūsų savanorystė?

7. Viešpats Jėzus parpuola antrą kartą - neviltis: neši savo kryžių, kryžius sunkus, atstumas ilgas, nuovargis didžiulis.

8. Viešpats Jėzus ramina verkiančias moteris - guosti kenčiančius. Ką reiškia guosti, kai objektyviai vilties nėra.

9. Viešpats Jėzus parpuola trečią kartą - nepasitikėjimas: nepasitikėdami žmonėmis, savimi, Dievu parpuolame - klystame.

10. Viešpačiui Jėzui nuplėšia drabužius - patyčios: kai tau nuplėšia garbę ir orumą, puikus pavyzdys - filmas „Klasė“ . Pvz., apie vaikiną, kurį atstūmė visi - ir vaikinai ir merginos,- išmetė iš bendruomenės, atskyrė.

11. Viešpatį Jėzų kala prie kryžiaus - pasmerkimas, kaltinimai.

12. Viešpats Jėzus miršta ant kryžiaus - melas: pvz., merdėjantis žmogus yra laidojamas iš anksto. Pats save pasmerkiu nebuvimui - savigrauža.

13. Viešpatį Jėzų nuima nuo kryžiaus - nepasitikėjimas: juk galėjo Jėzų nunešti visai kitur, negu kad reikėjo... Pralaimėjimas.

14. Viešpatį Jėzų laidoja - dvasios tamsa: bloga nuotaika. Kaip susitaikyti su tuo, kas yra...

15. Viešpats Jėzus prisikelia (jeigu reiks) -...... ..... .... .... pabaigos malda apie prisikėlimą, apie viltį.

 Reikėtų dar:
3 - 4 sakiniai apie problemą, kad būtų žinoma, apie ką kalbama;
3 - 4 sakiniai maldos.

Būtų mūsų kelionė su Jėzumi.

vilma k portretas

Aštunta

Sustojau ties aštunta stotele... Taip, jos verkia, jos rauda, ir jos niekuo negali padėti. Ir verkia tik iš gailesčio, o ne dėl savo nuodėmių. Žinoma, juk yra lengviausia užjausti Kristaus kančią ir viso pasaulio kančias.  Bet verkti už savo nuodėmes - čia jau kitas reikalas. Juk lengviau yra apverkti kitų nusikaltimus. Taip, lengviau. Surandame daug kaltės politikoje, ekonomikoje, alkoholyje, filmuose ir t.t. Matome kaltę žmonėse, taip vadinamuose apsileidusiuose krikščionyse, kuniguose ir daugelyje kitų. Galima sakyti, kad kaltas visas pasaulis, tik ne aš.

web sprendimas c-4