G. Gesevičiaus paroda "Langai"

2016 m. kovo 20 d.
Verbų sekmadienį Molėtų parapijos namų parodų salėje „Projektai“ buvo atidaryta grafiko, plakatisto, tapytojo Gintaro Gesevičiaus darbų paroda „Langai“. Pažvelgus į dailininko kūrinius, pirmiausia ir reikia pamatyti tikrų tikriausius langus, juos pačiupinėti, kad įsitikintum rėmų senumu – su kinivarpų paliktomis  žymėmis, kabliukais, išblukusiais dažais... O paskui susitelkia dėmesys į vaizdus, matomus pro langus. Pastelinių spalvų šnabždesyje išryškėja simboliai, metaforos, čiurlioniška nostalgija. Jau antros parapijos namuose ir ketvirtos Molėtuose parodos autorius „Langų“ atidaryme užsiminė, kad jo kūrybos pradžia buvo grafika ir plakatai. Vėliau, pradėjęs tapyti, išgirdo, kad jo tapyba panaši M. K. Čiurlionio. „Nors ir turėjau daugybę literatūros apie M. K. Čiurlionį, bet tik nuėjęs į parodų salę atsidusau patyręs, kad mano paveikslai nepanašūs į Čiurlionio,“ - nuoširdžiai apie kūrybą, apie sumanymą prikelti senus išmestus langus antram gyvenimui pasakojo dailininkas, vasaras leidžiantis sodyboje Utenos rajone. Dalis šios parodos eksponatų atkeliavo iš Labanoro parapijos namų. Ženkliai prisidėjęs prie Labanoro bažnyčios atstatymo dalininkas pasakojo, kaip pamatęs kaimyno pašalyje išmestą seno lango rėmą jį pavertė paveikslu, kurį įsigijo langus gaminanti bendrovė savo ofiso interjerui papuošti ir veiklai iliustruoti...

Neeiline ir netradicine paroda, jos autoriumi pasidžiaugė monsinjoras Kęstutis Kazlauskas, paminėjęs, kad langai, tapę paveikslais, yra ir iš Labanoro, ir iš Stirnių, ir iš Molėtų. Paprastai, tik su vidiniu pajautimu žvelgiantis į pasaulį tarptautinį pripažinimą pelnęs dailininkas, pasidžiaugęs esantis laisvu menininku, juokavo, kad pasaulyje yra labai daug dalykų, kurių geriau negvildenti. „Man paprasčiau gyventi tikint į Dievą, nesiaiškinant, iš kur atsiranda elektra. Kai buvau mažas, pamenu, namuose kabėjo keistas paveikslas, kuriame žvaigždės buvo po laiptais. Močiutė, aiškindama paveikslo reikšmę, kalbėjo apie brolius Kainą ir Abelį, išdavystę, o man tik rūpėjo sužinoti, kodėl žvaigždės po laiptais,“- simbolistinę kūrybos kryptį savaip interpretavo dailininkas. Už į Molėtus atvežtus „Langus“, už simbolinį žvilgsnį į kitokį pasaulį, autoriui dėkojo parodos organizatorė „Caritas“ vadovė Aurelija Lukošienė įteikdama padėką ir pašventintą Molėtų krašto moterų rankų sukurtą verbą. Paroda veiks iki balandžio mėnesio pabaigos.

Linos Gaižutienės tekstas ir nuotraukos

G. Gesevičiaus paroda "Langai"