Velykinių margučių paroda

2018 m. kovo 18 d.
Velykinė paroda, atidaryta Molėtų parapijos namuose, sukvietė didžiulį būrį lankytojų, atėjusių pasigrožėti įspūdinga margučių ekspozicija. Kelių šimtų margučių autores - sertifikuotas trijų kartų amatininkes Antaniną Tumėnienę, jos dukrą Odetą Tumėnaitę-Bražėnienę, anūkę Adelę Bražėnaitę pristačiusi Molėtų parapijos „Caritas“ vadovė Aurelija Lukošienė sakė, kad margučiais, karpiniais ir raižiniais bus galima grožėtis iki balandžio 14 dienos. Menininkėmis ir jų darbais pasidžiaugė Molėtų parapijos klebonas monsinjoras Kęstutis Kazlauskas, įteikęs padėką bei knygą apie Palaimintąjį Teofilių Matulionį. Parodos autores sveikino Molėtų krašto amatų centro amatininkė Erika Andrukonienė. Tautodailininkės puoselėja tradicinį marginimo būdą - skutinėjimą bei liejimą vašku. Keletas kaušinių, tarp jų - ir stručio - įvairovės dėlei dekoruoti karpiniais. Odeta Tumėnaitė-Bražėnienė už savo kūrybą įvertinta Kultūros ministerijos premijomis, „Aukso vainiku“ - aukščiausiu Lietuvos tautodailininkams skiriamu apdovanojimu. Nacionalinis muziejus išleido jos kūrybos albumą. Dukra Adelė 2014 m. gavo Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ aukščiausiąjį apdovanojimą už margučius. Taip pat parodos atidaryme buvo pristatyta O. Tumėnaitės-Bražėnienės knyga „Margučių marginimas Lietuvoje“.

Linos Gaižutienės tekstas ir nuotraukos

Velykinių margučių paroda