Bažnyčios bokšte atidaroma paroda

Lapkričio 30 d. 15 val. Molėtų šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios bokšte atidaroma
Mindaugo Skudučio tapybos darbų paroda "Bažnyčios ir bažnytėlės".

Parodą galima lankyti prieš šv. Mišias ir joms pasibaigus.

Paroda veiks iki 2016 m. sausio 30 d.

Surengdamas parodą Molėtų Šv. Petro ir Povilo bažnyčioje, lietuvių tapybos klasikas Mindaugas Skudutis tikrąja to žodžio prasme liudija, kad menas iš tiesų egzistuoja „dramblio kaulo bokšte“. Tuo pačiu šis mūsų visuomenėje įsitvirtinęs stereotipinis požiūris į meną tuoj pat ir sugriaunamas, kadangi savo kūriniais dailininkas įrodo, gyvenantis šioje realybėje, mūsų pasaulyje ir tarp mūsų. Bažnyčios bokšte M. Skudutis eksponuoja jau ne vienerius metu tapomas Lietuvos provincijos šventoves – nuo medinių šedevrų, tokių kaip Palūšės Šv. Juozapo bažnyčia iki impozantiškųjų mūrinio baroko perlų – kad ir buvusio Domininkonų vienuolyno Liškiavoje. Tapytojas dirba lauke, kintant šviesai ir spalvai, per ne vieną seansą bandydamas pagauti ir užfiksuoti vaizduojamų motyvų dvasią, laiko ir erdvės kaitą. Didžioji paveikslų dalis yra nutapyta vasaromis, gamtoje klestint žaliai spalvai – kiekvienas, bent kartą pabandęs tapyti gamtoje, patvirtins, kad „sutvarkyti“ žalią ir jos atspalvius yra ypatingai sudėtinga. M. Skudučio peizažuose žalia spalva tarsi pražysta. Plenerinės sąlygos padeda pamatyti ir pajusti tas asmenines ir gamtos būsenas, kurios „ištinka“ būnant Lietuvos provincijoje, tartum nuostabiausias audinys nusagstytoje puikiais architektūros ir dailės paminklais. Tai yra net paprasti peizažai su architektūriniais inkliuzais, bet ir vidiniai paties autoriaus „portretai“... Kita vertus, M. Skudutis nebūtų žymiojo „Penketo“ nariu, jeigu piligrimiškai keliaudamas po kraštą ir pagarbiai kolekcionuodamas jam įdomius objektus, nepademonstruotų ironiško požiūrio į gyvenimą. Tai ypatingai ryškiai atskleidžia stafažinės žmonių figūrėlės, atliekančios savotišką statistų funkciją. Jos parodo vaizduojamų pastatų mastelius, į ne vieną kompoziciją patekdamos tartum netyčia – eina į vietinę parduotuvėlę nusipirkti alaus, keliauja pabendrauti su kaimynu ar tiesiog žioplinėdamos nori užmesti akį, ką tapo dailininkas.