Pirmoji šv. Komunija

Raktažodžiai:

Pavadinimą norėjau formuluoti "Pirmoji ir Paskutinė šv. Komunija", manau taip būtų teisingiau.

Norėčiau su visais čia esančiais padiskutuoti galbūt kai kam amžina ir galo neturinčia tema, kur dingsta beveik visi vaikai priėję šv. Komunijos? Gal čia kaip toje istorijoje su balandžiais? Nuo ko tai priklauso: nuo tėvų, dvasininkų ar katechetų paruošimo stiprumo? O gal nuo pačio žmogaus?

Gal ir čia, kaip ir daugelyje gyvenimo sričių galioja tas pats: kaip visi, taip ir aš, kad tik kažko nepraleisti, kad tik būti tokiam kaip visi... šiuo atveju"sutvarkytam".

Kam tie raginimai registruotis, ruoštis, prisistatyti... Bet kam?! Negi tik tam, kad galėtume kažkam pristatyti, kad šiemet šv. Komuniją priėmė tiek tai vaikų?..Toliau tęskite jūs.

Kviečiu paprastai, žemiškai diskusijai, žinant, kad tai vyksta visose Lietuvos parapijose, o ne tik Molėtų.

P.S. Rašant šią temą, mintyse ir širdyje pirmoje vietoje tikrai buvot ne jūs :)

amour portretas

Komunija

Jei ne Laimutė, ši tema vis tik  būtų buvusi. Tikrai įdomūs pamąstymai. Manyčiau, kad visa tai priklauso nuo pačio vaiko, nuo jo tėvų, šeimos ir tik nedidele dalimi nuo vaiką ruošiančio katecheto (sutikit, jų ir būna visokių).

O daugumos dabartinis požiūris juk ir visiems žinomas, kad Pirmoji Komunija tėra tik bažnytinė procedūra, už kurią dar ir mokėti reikia. :)

Faktiškai ir to pasiruošimo, kaip deramai reik pasiruošti priimant Jėzų į savo širdelę yra mažai. Na, kad rankeles reik prie krūtinės laikyti ir nepamiršti baltos suknelės su lankais visi  žino. Tik kas po to?

Piano portretas

Mano nuomone

Per anksti (amžiaus prasme) prileidžiami jie... Nulis sąmoningumo yra tame veiksme ir tiek, be to, dar nedidelį vaiką lengviau "priversti" tai padaryti, todėl ir dirbama tik "statistinių rodiklių" labui. Manau, kad geriau vienas suvokiantis ką darąs penkiolikmetis - šešiolikmetis, negu būrys nelabai ką dar besuvokiančių mažamečių. Principas būtų paprastas - gavai pasą, pats atsakai už savo veiksmus - va tada ir pirmyn:)

Kitas aspektas, kažkodėl dažnokai nutylimas - tokio amžiaus vaiką, o ypač jautresnį, labai lengva psichologiškai traumuoti tuo kartais jo amžiui dar nenatūraliai primetamu kaltės jausmu ir  pan. Dar vienas dalykas - gi pasitaiko ir būti "aprėktiems" del kažkios frazės nepasakymo, šypsenos ne vietoje  ir dar dėl daugelio dalykėlių, na o kurgi tu, žmogau, norėti eiti vėl į tą bažnyčią, jei buvai nekaip sutiktas??

Jau įsivaizduoju, kaip visi dabar mane auklėsite ir vesite į doros kelią. Laukiu :))

vilma k portretas

???

Per anksti 10m? Tikrai nemanau. O jau 16m., su pasu,

vaikas savarankiškas? Atsiranda kitokių rūpesčių, manot jie suvokia ką daro?

Apie Komuniją. Jei šeima tiki, nematau jokių problemų. Vaikui mes,

tėvai, esame katechetai ir mokytojai. Patys juos turim paruošti, o

ne kitam pavesti. Tada ir nebus kaltų. O jei ką ir pasako ar pabara, tai

nereikia priimti giliai į širdį, niekas blogo nemokina;)

amour portretas

Komunija

Patiko viena mintis, kas tik vaikui yra svarbiausia tiek gyvenime, tiek ruošiantis sakramentams, be abejonės tik ŠEIMA. Nors kartais taip stebina kai kurių asmenų susireikšminimas.

Nors mes ir negalim vieni be kitų.

Kornelija portretas

Teisingai

Teisingai kalbat:) Iš tikrųjų, manau daugiausia priklauso nuo šeimos. Bet aišku, nemažai ir nuo vaiko. Vienam 10 metų gali būti pats tas, kitam net 16 per anksti. Žinau šeimą, kurioje tėvai nevedė vaikų pirmosios šv.Komunijos, na, maždaug leido daryti ką nori. Tai po kelių metų vaikas pats atėjo ir pasakė, kad nori priimti šv.Komuniją. Bet kitas gali ir niekad neužsinorėti... Taigi reikia, kad tėvai namuose mokytų, aiškintų vaikui, kas tai yra:) Apskritai, kad tėvai rodytų gerą pavyzdį:))

antanas portretas

I Komunija

Jėzus bara apaštalus, kad jie vaikams trukdo ateiti pas Jį ir sako: leiskite mažutėliams ateiti pas Mane. Jeigu tie 10-ties metų vaikeliai neis pas Jėzų, tai kur jiems dėtis? Be abejo, 10-mečio ir 16-mečio tikėjimo patirtis skirtinga ir kuo toliau vaikas nuo Bažnyčios, tuo jo suvokimas apie Dievą destruktyvesnis. Kūdikio toks tikėjimas: jis mato degančią žvakę, užuodžia smilkalus, mato kažkokius paveikslus... Vyresnis jis nori žinoti jau daugiau. Suprasti, kam tos žvakės deginamos, kas tuose paveiksluose pavaizduota, kodėl yra smilkoma... Paauglystės amžiuje, žmogus Jėzuje gali visiškai atsiskleisti, nes Jis visai kitoks nei visi. Paaugliai mėgsta maištauti, o Jėzus jam geriausias pavyzdys kaip tai galėtų padaryti :).

Žinoma, jeigu vaikas, nugyvenęs 8-10 metų, tik atėjęs į mokyklą išgirsta, kad yra Dievas ir Jis dar Tėvas, tada vaiko galvoje dedasi negeri dalykai. Jis klausia pats savęs: 'o tai kur "tėve" buvai tuos 8-10 metų?'

Vilma portretas

7 val. miego

Kartais atrodo, kad ir nepriėmęs šv. Komunijos gali jaustis laimingas - juk gali melstis, klausytis pamokslų, daryti gerus darbus, tačiau siela be šv. Komunijos, panaši į kūną be miego. Pamiegojęs 3 valandas, atsikeli pakankamai žvalus, tačiau artėjant vakarui jautiesi vis labiau pavargęs. Taip yra todėl, kad visam organizmui atsipalaiduoti reikia mažiausiai 7 val. miego, o pamiegojus mažiau, atsipalaiduoja tik kūnas, o smegenys vis dar dirba... Išvados? Turbūt kiekvienas pasidarysime sau tinkamiausią :) 

(Net juokinga pasidarė - dabar 1 val, o aš čia rašau kaip reikia sveikai miegoti... :)

web sprendimas c-4