Ekslibrisų paroda

Raktažodžiai:

Molėtų parapijos namuose atidaryta ekslibrisų paroda, kurioje eksponuojami Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos Grafinio dizaino studijų antro kurso studentų sukurti ekslibrisai, atspausdinti šilkografijos technika. Jie skirti artėjančiam Vilniaus 700 metų jubiliejui. 47 studentai, vadovaujami dėstytojų: Virginijos Kalinauskaitės, Vaidos Kunigėlytės, Rūtos Mozūraitės, Vilmos Dmitrejevienės, atlikdami šią užduotį, rinkosi tai, kas jiems pasirodė tinkama ir artima – istorija, mitologija, žymūs žmonės, literatūra, architektūra. Todėl parodoje yra studentų dėmesio sulaukę: Skalvijos kino teatras, Mo muziejus, Nacionalinis dramos teatras, Vilniaus bastėjos muziejus ir net Geležinkelio stotis.

Tarp asmenybių - Barbora Radvilaitė, Petras Vileišis, Konstantinas Tiškevičius, Česlovas Milošas, Adomas Mickevičius – turintys sąsajų ir su Molėtų kraštu, o tai, kad parodoje eksponuojama ekslibrisai Vilniaus Gaonui, Jurgai Ivanauskaitei, Justinui Marcinkevičiui, Juditai Vaičiūnaitei ir kitiems literatūros, istorijos, mokslo ir meno asmenims, rodo ne tik jauno žmogaus požiūrį ir supratimą, bet ir akcentuoja knygos vertę. Juk ekslibrisas – knygos ženklas, dažniausiai, kaip teigiama parodos pristatyme, ekslibrisai kuriami grafikos technika, šįkart šilkografija, kai vaizdas per šilkografiniame tinklelyje suformuotą trafaretą dažais perkeliamas ant pasirinkto lygaus paviršiaus.

Būsimiems dizaineriams tai pirmoji paroda, o ją padėjo organizuoti, molėtiškė, ir pati dalyvaujanti šioje parodoje, Giedrė Matkevičiūtė.

Paroda veiks iki rugpjūčio 8 d.

web sprendimas c-4